logo
gb pl ru
twitter facebook youtube googleplus
ludzie
close
Wypadek samochodowy
request select bottom
ludzie
btn 1
btn 2
btn 3
btn 4
btn 5
btn 6
personal_injury

Zatrucie tlenkiem węgla

Tlenek węgla jest bardzo niebezpiecznym gazem który tworzy się podczas gdy dochodzi do spalania paliw. Zazwyczaj spalanie paliw nie jest aż takie niebezpieczne, ale gdy dochodzi do jego spalania w ciasnym pomieszczeniu albo w przestrzeni gdzie brakuje tlenu, zamiast wyzwalania się dwutlenku węgla, produkuje się tlenek węgla.

Jeżeli uważasz ze miałeś kontakt z tlenkiem węgla i myślisz że się nim zatrułeś z nie Twojej winy, to powinieneś złożyć wniosek o odszkodowanie.


Jeżeli nie jesteś pewien czy zatrułeś się tlenkiem węgla, poniżej podaliśmy kilka z jego skutków:


Tlenek węgla ma różne skutki które są zależne od poziomu kontaktu do jakiego doszło. Niektóre z częstych objawów to: mdłości, zmęczenie, zawroty głowy które mogą prowadzić do wymiotów lub dezorientacji. Również może on doprowadzić do zniszczeń w sercu i mózgu oraz do nietrzymania moczu. W najgorszym wypadku może być zabójczy.

Jeżeli rozpoznasz jakiekolwiek z objawów u siebie lub u członków rodziny, zaleca się natychmiastową wizytę u lekarza.  

Najczęstszym powodem zatrucia tlenkiem węgla jest jego wyciek przez złą wentylację lub zaniedbane urządzenie na gaz. Dobrym tego wskaźnikiem są płomienie które zamiast spalać się na niebiesko, spalają się na żółto oraz czarny jak sadza depozyt dookoła urządzenia.

Pracodawca ma obowiązek upewnić się że urządzenia gazowe są sprawdzane regularnie w celu upewnienia się ze nie ma żadnego wycieku gazu. Natomiast jeżeli Twój pracodawca tego zaniedbał i to doprowadziło do zatrucia tlenkiem węgla, masz prawo złożyć pozew o odszkodowanie.

Jeżeli miejsce w którym żyjesz jest wynajmowane, odpowiedzialny za   sprawdzanie urządzeń jest właściciel. Natomiast jeżeli to zaniedba co doprowadzi do zatrucia tlenkiem węgla, możesz również wnieść pozew o odszkodowanie.

claimreferdownloadprint
Tytuł
Imię
Nazwisko
Numer
Alt number
Czas
Rodzaj wypadku
Wypadek samochodowy
call back
dolne zaokraglenie
Quick Links Connect with us Accident Claims News Sitemap

 

Free Accident Helpline is regulated by the Claims Management Regulator in respect of regulated claims management activities No. CRM 28159, its registration is recorded on the website: www.claimsregulation.gov.uk